5 krokov, ako obsahom urýchliť cestu k nákupu

Ak chcete urýchliť cestu kupujúcich k nákupu, musíte sa zamerať na správne myslenie, správne otázky, smelé postrehy a nápadité odpovede. Predkladáme vám 5 spôsobov, ktoré zmenia obsah na hotovosť.

1. Pozrite sa na obsah očami svojich zákazníkov

Zákazníci majú konkrétne otázky, potreby a starosti. Aké sú kľúčové otázky vašich zákazníkov? Aké sú ich obavy, potreby? Čo riešia? Na čo hľadajú odpoveď? Pre úspešný content marketing je základom pochopenie, aké otázky to sú. Pozrite sa na svet očami svojich zákazníkov ešte predtým, ako začnete predávať. Pripravte riešenia a odpovede na otázky vašich zákazníkov.

Najprv pomáhajte, potom predávajte.

Prieskum americkej spoločnosti Marketing PROFS ukazuje, že obsahu, ktorý nepredáva dôveruje 74% ľudí. V prieskume sa 29% opýtaných respondentov vyjadrilo, že stačí 1 predajná ponuka a dôveryhodnosť obsahu vyvoláva u nich neistotu.

2. Uľahčite kupujúcim cestu

Ako vnímajú nákupný proces vaši zákazníci? Predstavte si, že kupujúci stojí na brehu rieky a rozhoduje sa, či vstúpi na neistý most a prejde na 2. stranu. Cesta, ktorá ho čaká je neistá. Prvý krok je krokom viery. Ak kupujúci urobí prvý krok a prejde na 2.stranu, stane sa vaším zákazníkom.

Ak nevykročí alebo sa z cesty vráti, tovar nepredáte. V nákupnom procese investuje zákazník viac ako len rozhodnutie prejsť riekou. Prechod cez rieku ho stojí čas a peniaze.

Aby kupujúci urobil rozhodnutie vydať sa na cestu a dokončil ju, potrebujete špecifický obsah. Obsahom dokážete pritiahnuť pozornosť a zaujať potenciálneho zákazníka. Práve obsah vám pomôže vybudovať pevný most cez rieku, ktorým zabezpečíte u zákazníka istotu.

Podstatou úspešného obsahového marketingu je porozumieť tomu, ktoré informácie kupujúci hľadá v jednotlivých 4 úsekoch nákupného procesu a spôsobu ich prezentácie.

Infografika nižšie vysvetľuje, čo sa zákazník snaží robiť v priebehu nákupnej cesty, aké otázky sa pýta, a zodpovedá aké odpovede potrebujú obchodníci dodať.

Urychlite-nakup-obsahom

Infografika k obsahovému marketingu: Pochopte, aké informácie zákazník potrebuje v každom kroku nákupného procesu. 

3. Používajte správne content marketingové zručnosti a nástroje

Pre vytvorenie životaschopného content marketingu potrebujete disponovať minimálne týmito zručnosťami: zaujať rozprávaním, viesť rozhovor, písať, editovať, poznať aspoň základy dizajnu, fotografovať, tvoriť videá, analyzovať, vytvárať dopyt. Ak chcete uspieť, potrebujete všetky tieto zručnosti. Pokiaľ nimi nedisponujete, porozmýšľajte nad novými zamestnancami alebo využite služby zvonka.

Nový vietor v plachtách vášho obsahového marketingu chytíte službami spoločností špecializujúcich sa na tvorbu obsahu. Nezaujatý pohľad a profesionálny prístup sa stane pozitívnym prínosom „zatuchnutého“ obsahu. Investícia do oživenia obsahu je tou najlepšou voľbou pre rozmach vášho podnikania.

Pripravte si zoznam nástrojov pre publikovanie obsahu. Sústreďte pozornosť na marketingový plán, plánovací kalendár, očakávané výsledky, analýzy a podobne.

4. Definujte jasné zameranie obsahu

Kam sa uberá váš príbeh? Akú úlohu hrá obsah? Vyjasnite si svoju pozíciu k zákazníkom. Môžete byť vodcom, sprievodcom, partnerom alebo pomocníkom. Zvoľte si pozíciu z ohľadom na vašu značku. Následne udržujte tón obsahu v súlade s úlohou vášho obsahu.

5. Tvorte obsahovú kultúru

Do tvorby obsahu zapojte všetkých vašich zamestnancov. Sústreďte sa na potreby a záujmy zákazníkov, ich otázky, ale tiež reakcie v mailoch, telefonátoch či na sociálnych sieťach.

Zhromaždite čo najviac informácií o konkurencii a upriamte pozornosť na vaše odlišnosti. Naučte pracovať so sociálnymi médiami aj vašich zamestnancov. Zdieľaním obsahu šíria meno vašej značky. Aktívnou prácou na sociálnych sieťach môžete dosah príspevkov aj niekoľkokrát znásobiť.

Ako zjednodušíte a zrýchlite cestu zákazníkom k nákupu vy?

PORADÍME VÁM

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Čo by ste mali vedieť o content marketingu

9 spôsobov, ako zvýšiť dôveryhodnosť web stránky

Ak chcete predávať, musíte poznať nákupné správanie

E-book ZDARMA-popisky-do-clankov-opt
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.